DBF Homepage
Contact DBF
Dallas Bar Association

  FELLOWS  
FELLOWS ROSTER
 

Life Benefactor Fellows - $5,000
E. Leon Carter
Jeffrey Carter
Suzy Fulton
Hon. Deborah G. Hankinson
Karen Gren Scholer
Peter Kraus
Ross W. Stoddard, III
Robb L. Voyles

Life Patron Fellows - $2,500 - $4,999
G. Luke Ashley
*Norma Lea Beasley
Alison Courtwright Boren
Frank L. Branson
William A Brewer III
R.W. Calloway
Al Ellis
Curtis L. Frisbie, Jr.
Thomas P. Goranson
Robert A. Gwinnn
Franklin Harris Hytken
Hon. Aaron S. Kaufman
Samara L. Kline
Ford Lacy
Jerry Lastelick
David Latchford
Tom Leatherbury
Roland Love
Cecilia H. Morgan
Timothy W. Mountz
Hon. Mary Murphy
Jay Murray
Erle Nye
*Michael A. O'Neil
Ann Marie Painter
Susan E. Powley
Michael J. Quilling
*David N. Reed
Norman R. Rogers
Robert F. Ruckman
Steven L. Russell
Marian Spitzberg
Rex J. Spivey
Richard G. Stewart, Jr.
Les Weisbrod
Barney Young
(*deceased)

Sustaining Life Fellows - $1,650 - $2,499
Michael F. Albers
Charla Aldous
Pablo Alvarado
Ted Anderson
Bruce Anton
Kim J. Askew
R. Jack Ayres, Jr.
Shirley Baccus-Lobel
W. Mike Baggett
Angeline L. Bain
S. Jack Balagia, Jr.
*Hershell L. Barnes, Jr.
John W. Bickel II
E. Thomas Bishop
Charles W. Blau
Robert H. Bliss
W. Michael Bonesio
Michael M. Boone
Mickie S. Bragalone
Hon. Dan H. Branch
Jane Politz Brandt
Maryann S. Brousseau
Russell Budd
Craig Budner
Mary Burdin
Jim Burnham
Ophelia S. Camina
Joe F. Canterbury, Jr.
David Carlock
Alfonso Garcia Chan
J. Scott Chase
Bruce A. Cheatham
Barbara Clay
Bruce W. Claycombe
*Hon. Jeffrey V. Coen
Robert Cohan
Robert W. Coleman
Russell F. Coleman
Loral R. Conrad
Edward A. Copley
Nina Cortell
Robert D. Crain
Christina Melton Crain
Thomas Crichton, IV
Robert Crotty
Greg W. Curry
William B. Dawson
Edwin R. DeYoung
Barry D. Drees
Walter H. Dunlap, Jr.
Ira D. Einsohn
William D. Elliott
James A. Ellis, Jr.
Dawn Estes
R. Michael Farquhar
Carol E. Farquhar
Jim L. Flegle
Julia P. Forrester
Dawn Fowler
Hon. Molly Francis
Laura M. Franze
Hon. Robert H Frost
Kevin R. Fuller
Joette Furlough
*Dr. Charles O. Galvin
Toby Gerber
Carl E. Glaze
Cullen M. Godfrey
Brett C. Govett
Roderick A. Goyne
Thomas A. Greenwald
Charles Guittard
Steve Wesley Gwinn
Earl F. Hale
Linda A. Hale
Eileen Hall
Steven A. Harr
Orrin Harrison, III
Noel M.B. Hensley
Leonard A. Hirsch
Robert M. Hoffman
Martha Hardwick Hofmeister
John B. Holden, Jr.
Robert W. Hsueh
Tim Hui
Gregory Huffman
Ivan Irwin, Jr.
Hon. Tom James
John V. Jansonius
Mark Johansen
George C. Johnson
Jerry N. Jordan
Raymond C. Jordan, Jr.
William M. Katz, Jr.
Guy Kerr
Gary S. Kessler
Daniel Knott
Hon. Elizabeth Lang-Miers
Paula Larsen
Richard C. Levin
Thomas Lillard
John J. Little
Alan S. Loewinsohn
Michael Lowenberg
Paige Lueking
Hon. Barbara Lynn
Ted Lyon
Marcellene Malouf
Ronald M. Mankoff
John H. Marks, Jr.
John M. Marshall
Harlan A. Martin
John F. Martin
John H. Martin
Richard A. Massman
T. Randall Matthews
Charles W. Matthews
Michael A. McCabe
Mary Johanna McCurley
M. Scott McDaniel
John McElhaney
Michael D. McKinley
Mike McKool, Jr.
Anne H. McNamara
John McShane
Charles M. Meadows, Jr.
Curtis W. Meadows, Jr.
Brian D. Melton
Michael E. Melton
James S. Meyer
Robert L. Meyers, III
Kenneth Mighell
Retta Miller
Stephen H. Miller
Rosanne M. Mills
Linda G. Moore
Robert H. Mow, Jr.
Cheryl Camin Murray
Patrick J. Neligan, Jr.
Robert H. Osburn
Bruce K. Packard
Hon. Jay Patterson
Edward P. Perrin, Jr.
Michael A. Peterson
Jeffrey J. Porter
Michael Powell
Charles Pulman
Lorraine A. Raggio
W. Neil Rambin
Hon. Irma Ramirez
Jeffrey Rasansky
William M. Ravkind
Rust E. Reid
Hon. Brenda T. Rhoades
Robert R. Ries
Harry M. Roberts
Robert R. Roby
C. Paul Rogers III
DeMetris Sampson
Kay Lynn Schwartz
Jerry R. Selinger
Mark A. Shank
Gordon M. Shapiro
Daniel J. Sheehan, Jr.
Alfredo L. Silva
John Slavich
Will S. Snyder
Marc R. Stanley
William A. (Tony) Stewart
Mark Stradley
Stewart H. Thomas
James Michael Tibbals
Windle Turley
Hon. Candace C. Tyson
Ike Vanden Eykel
Jonathan Vickery
Patricia J. Villareal
Peter S. Vogel
Vincent S. Walkowiak
David M. Walsh IV
Karen R. Washington
Brian L. Webb
Gerald T. Welch
Mark S. Werbner
Thomas D. Williams
Elizabeth A. Wilson
T. Michael Wilson
Edwin E. Wright, III
Michael C. Wright
Frederick B. Wulff
(*deceased)

Life Fellows - $1,500
Henry J. Ackels
Lawrence E. Ackels, Jr.
Rodney Acker
Bradley L. Adams
Lindalyn Bennet Adams
Michelle M. Alden
Jerry C. Alexander
Sherri Alexander
Jamil N. Alibhai
Robert D. Allen
James Allums, Jr.
Wesley Scott Alost
Linda S. Althoff
J. Michael Amis
Arthur Anderson
Matthew S. Anderson
Steve Anderson
Mary Elizabeth Anderson
John Ansbach
Ann Marie Arcadi
W. Darrell Armer
James Robert Arnett II
Patrick Arnold
Hon. Anne Ashby
Danny Ashby
W. Pruitt Ashworth
Stuart C. Atwell
Earl B. Austin III
Anjel Avant
Charles L. Babcock
Miguel Baeza
Steve Baggett
W. Kirk Baker
P. Jefferson Ballew
Barry C. Barnett
Steve T. Baron
Andrew Barr
Howard Baskin Baskin,III
Courtenay Bass
Mike H. Bassett
*James H. Baumgartner, Jr.
Samuel Baxter
Mark W. Bayer
G. Ward Beaudry
Van H. Beckwith
Robert F. Begert
Glen A. Bellinger
David M. Bennett
Joshua J. Bennett
Michael R. Berry
J. Christopher Bird
Santo Bisignano
Beth W. Bivans
Mary Black
Michael Blais
David P. Blanke
Robert M. Blend
Lisa Blue
*Robert L. Blumenthal
Talmage Boston
Michael R. Boulden
George Bowles
Bruce W. Bowman, Jr.
Hon. Jane Boyle
Matthew C.G. Boyle
Jerry G. Bradford
James P. Bradley
*George W. Bramblett,Jr.
Ronald W. Breaux
William J. Bridge
Hon. David L. Bridges
Quentin Brogdon
Ben A. Brooks, III
Brandye L. Brown
Hon. Mary Brown
Sanford M. Brown
Kay Lynn Brumbaugh
Corbet F. Bryant, Jr.
Robert W. Buchholz
Bruce Budner
Carla Burke
John C. Bush
Mark Alan Calhoun
Martin L. Camp
Roberto Canas, Jr.
Larry D. Carlson
George R. Carlton, Jr.
W. Edward Carlton
Michael P. Carnes
William Frank Carroll
Chrysta L. Castaneda
Wendy S. Castellana
William B. Chaney
George C. Chapman
Jeffrey Chapman
Kelly Chen
John W. Clark, Jr.
Roger F. Claxton
Lee Clemens
David Coale
Jeff Cody
Paul Coggins
Bruce D. Cohen
John Robert Cohn
Martha Crandall Coleman
Donald Colleuori
Robert D. Collier
Bruce W. Collins
Bryan C. Collins
A.B. Conant, Jr.
Aubrey M. Connatser
Thomas A. Connop
Charles S. Cotropia
Diane P. Couchman
Lea F. Courington
Greta E. Cowart
T. David Cowart
Joseph M. Cox
Thomas W. Craddock
Sally Crawford
John W. Croft
Eric R. Cromartie
Lynn P. Cromartie
Joel N. Crouch
Hon. Elizabeth H. Crowder
Harry Crutcher, III
Hon. Vickers L. Cunningham
John C. Dacus
Richard G. Dafoe
Josiah M. Daniel, III
Mark T. Davenport
Don W. Davis
Edwin W. Davis
Richard Davis
Clarice Davis
Robert Edwin Davis
Celeste Evangelisti
Dan Davison
Keith Dean
Tom M. Dees, III
Tricia R. DeLeon
Aliaquanda Derrick
Karl G. Dial
Michael L. Dinnin
Adrienne E. Dominguez
Lisa Fox Doss
Kirby Drake
Robert D. Dransfield
Dennis B. Drapkin
David Drumm
Ben DuBose
Diana C. Dutton
A. Erin Dwyer
Josephine Dye
W. Robert Dyer, Jr.
Bobby D. Dyess
Byron F. Egan
Gary D. Eisenstat
David M. Ellis
David L. Emmons
Hon. Craig T. Enoch
John L. Estes
Hon. David Evans
Mark Evetts
Aimee P. Fagan
Christopher M. Farish
Liza Farrow-Gillespie
Frances A. Fazio
Alan D. Feld
Robert L. Feldman
Suzan E. Fenner
Hon. King Fifer
Ernest E. Figari, Jr.
Jeffrey R. Fine
Glen A. Fitzmartin
Donald H. Flanary, Jr.
Bruce M. Flowers
Michael Forshey
Sharon M. Fountain
W. Gary Fowler
Dwight M. Francis
Sharon N. Freytag
Diana Friedman
Lawrence J. Friedman
Hilda Contreras Galvan
Bryan A. Garner
Ronald M. Gaswirth
Tim Gavin
Laura Benitez Geisler
Paul R. Genender
Charles R. Gibbs
Mark W. Gilbert
Lawrence E. Glasgow
Stephen Gleboff
Carol Glendenning
Hon. David Godbey
Beverly B. Godbey
Donald E. Godwin
E. Eldridge Goins, Jr.
Barry M. Golden
Jeffrey Goldfarb
W. Kyle Gooch
Kristin L. Goodin
Bryan L. Goolsby
Andrew M. Gould
Robert D. Graham
Rebecca L. Greenan
Hon. Mark Greenberg
Alan N. Greenspan
Dennis J. Grindinger
Jerry Grissom
Christopher Groves
Curtis Groves
Joseph F. Guida
Hugh E. Hackney
Terri Hagan
Jeffrey A. Hage
Brian N. Hail
Rob Hailey
Margaret Hall
Hon. Harlin Hale
Douglas D. Haloftis
Herbert J. Hammond
Larry Hance
William T. Hankinson
Kelly R. Harrington
Craig A. Harris
Bob Harrison
Joe B. Harrison
Terence Hart
Floyd R. Hartley, Jr.
C. Vernon Hartline, Jr.
Jay David Hartnett
William E. Hartsfield
Bernie Hauder
Kenneth G. Hawari
Jack W. Hawkins
Scott Hayes
Hon. Catharina Haynes
Hon. Nathan Hecht
Thomas R. Helfand
John R. Henderson
Kathryn G. Henkel
Mary Henrich
D. Steven Henry
Alicia E. Hernandez
Sarah S. Hewitt
Ernie R. Higginbotham
Chester J. Hinshaw
Karen Hirschman
Kent S. Hofmeister
Cynthia Hollingsworth
Mike Holloway
James H. Holmes,III
F. Franklin Honea
John K. Horany
William H. Hornberger
E. Stratton Horres, Jr.
Elizabeth Hosch
Bruce F. Howell
John E. Howell
Frank P. Hubach, Jr.
*Richard M. Hull
Monty Humble
Rhonda Hunter
Michael K. Hurst
Carolyn Hurt
Clift Hutchinson
James L. Irish, III
Sim Israeloff
John D. Jackson
John M. Jackson
Loren Parker Jackson
Gregory E. Jensen
Brenk Johnson
Madeleine B. Johnson
Richard C. Johnson
Coyt Randall Johnston
Van Jolas
Grier Patterson Jones
Michael Jones
Darrell E. Jordan
Hon. Jim Jordan
Robert W. Jordan
Elizabeth Julian
Lawrence Kalinec
Robert Kantner
Susan Karamanian
Kristi N. Kastl
Michael L.Kaufman
Suzan Kedron
Margaret Keliher
David C. Kent
Brian Kilpatrick
Melissa Kingston
Kirte M. Kinser
Ron Kirk
Lisa Kivett
John Kober
Kelly Kolb
Paul M. Koning
Jill Kotvis
Ben Krage
Michele Wong Krause
Walter N. Kuntz, III
Ray LaDriere
George C. Lamb, III
Donald P. Lan
David M. Laney
Hon. Douglas S. Lang
Monica Latin
Kathleen M. LaValle
Lewis LeClair
Carl Lee
Neel Lemon
Lori A. Leu
Jeffrey S. Levinger
Marilea W. Lewis
*John P. Lilly
Weston C. Loegering
Peter L. Loh
Monica L. Luebker
David G. Luther, Jr.
Robert E. Luxen
Jeffrey S. Lynch
Michael P. Lynn
John Macintosh
Elizabeth Mack
Luke Madole
Jay J. Madrid
Aurora Madrigal
Wayne F. Malecha
Peter G. Malouf
Christina Mancuso
Roger L. Mandel
Schuyler B. Marshall
John Andrew Martin
Richard K. Martin
Don D. Martinson
W.D. Masterson, III
Mark L. Mathie
Beth Maultsby
Hon. Amos Mazzant
David R. McAtee
David R. McAtee, II
Sheree Lynn McCall
James D. McCarthy
Michael J. McCarthy
Karen D. McCloud
Arch C. McColl, III
David L. McCombs
*William A. McCormack
Timothy R. McCormick
Mike McCurley
Hon. Lana McDaniel
Don J. McDermett
Sydney Bosworth McDole
Keith McDole
John H. McDowell
Scott M. McElhaney
Joseph L. McEntee
Sawnie Aldridge McEntire
Thomas G. McGraw
Mark S. McQuality
Mike C. McWilliams
Rona R. Mears
Kevin Meek
Todd Meier
Michelle A. Mendez
J. Kenneth Menges, Jr.
A.M. (Russ) Meyer
Ferd C. Meyer, Jr.
Daniel J. Micciche
Robert F. Middleton
Harriet E. Miers
Charles E. Miller, Jr.
Paula J. Miller
Jerry W. Mills
Thomas W. Mills, Jr.
George R. Milner, III
*Fred Misko, Jr.
Melissa A. Mitchell
R. Matthew Molash
B. Prater Monning, III
James H. Moody, III
David T. Moran
Hon. Jim Moseley
Susan Motley
Robert T. Mowrey
Hon. Eric V. Moye
William A. Munck
Elmer Murphey, III
Terence M. Murphy
Maureen Murry
James R. Nelson
Rick Nemeroff
Tom Neuhoff, Jr.
Dan L. Nicewander
John M. Nolan
Kenneth W. Nordeman
John R. Norris, III
David R. Norton
E. Russell Nunnally
Carey O'Connor
Richard O'Connor
Cynthia M. Ohlenforst
David Olesky
Van Olivar
Hon. Michael J. O'Neill
Matt Orwig
Clement Osimetha
Terrell W. Oxford
John Palter
Michael L. Parham
Emily Parker
Andrew L. Payne
Ken Penegar
Vincent Perini
Paul E. Pesek
Joseph S. Pevsner
Michael Pezzulli
Frances Phillips
Aubrey "Nick" Pittman
Jerome L. Prager
Robert C. Prather, Sr.
David L. Pratt
Ellen A. Presby
Tracy M. Preston
Reed Prospere
Ellen Pryor
Will Pryor
Charles J. Quaid
Julie H. Quaid
Grier Raggio
John Rain
Jaime Ramon
Kenneth C. Raney, Jr.
Stephen C. Rasch
Cecil A. Ray, Jr.
Toni Scott Reed
Chris Rentzel
J. Jeffrey Richardson
Hon. Martin E. Richter
Cathy G. Ries
*Peter J. Riley
Theodore J. Riney
Brett A. Ringle
Daryl B. Robertson
James S. Robertson III
Malcolm S. Robinson
Douglas M. Robison
Marcos Ronquillo
John Edward Roper
Monty Ross
Bobby Rubarts
Eric D. Ryan
Sarah R. Saldana
Mark K. Sales
Hon. William F. Sanderson, Jr.
Ladd Sanger
Richard A. Sayles
Cary Ira Schacter
C.L. Mike Schmidt
Michael E. Schmidt
Larry Schoenbrun
Sally A. Schreiber
David C. Schulte,
Paul F. Schuster
Kurt A. Schwarz
Susan Abbott Schwartz
Mary Scott
John A. Scully
Katherine M. Seaborn
Robert F. See,Jr.
David H. Segrest
Christopher G. Sharp
Janice V. Sharry
Thomas E. Shaw
Thomas A. Shiels
David W. Shuford
Paul R. Shunatona
Jack Sides, Jr.
Charles S. Siegel
Lewis R. Sifford
Noah Henry Simpson, III
Bill Sims
James A. Skochdopole
Bart Sloan
Hon. Craig Smith
Robert R. Smith
Shannon Smitherman
Rosemary T. Snider
Kirk F. Sniff
Charles M. Solomon
Barry Sorrels
Martin A. Sosland
Bruce S. Sostek
Jon Sparling
Andrew P. Speicher
Jennifer Jackson Spencer
Sid Stahl
Joe H. Staley, Jr.
Donald G. Stanford
Hon. James M. Stanton
Molly Steele
Cynthia A. Stephens
Frank E. Stevenson, II
Daniel C. Stewart
Melissa Ruman Stewart
Pamela St. John
Scott P. Stolley
Paul Storm
Dena DeNoyer Stroh
Charles W. Struber
Kevin Sullivan
Diane M. Sumoski
Lee Taft
David H. Tannenbaum
Hon. Ken Tapscott
Peter M. Tart
J. Gregory Taylor
Raymond J. Termini
Kris Terry
Richard Gary Thomas
Larriet E. Thomas
Hon. Linda Thomas
Nancy A. Thomas
Hardy E. Thompson, III
Rick Thompson
Beth Thornberg
W. Thomas Timmons
Robert L. Tobey
Edwin J. Tomko
Karin Torgerson
Mark A. Troy
Bruce Turner
Karen Blakely Turner
Michael J. Uhl
Gary Udashen
Robert Udashen
Jimmy L. Verner, Jr.
Daniel E. Venglarik
E. Lawrence Vincent
William L. Wallender
Robert C. Walters
John C. Wander
Sanford E. Warren, Jr.
C. Andrew Waters
Paul C. Watler
Cheryl B. Wattley
Bradley C. Weber
Louis J. Weber, Jr.
Allen Ray Weed
Phillip D. Weller
Mark S. Westergard
Suzanne R. Westerheim
R. David Wheat
Elizabeth D. Whitaker
H. Ron White
Laura L. Whiting
Hon. Mark Whittington
Cody Wilbanks
Clark S. Willingham
Stephen D. Wilson
Joel K.B. Winful
Peter A. Winn
Martha Wise
Robert J. Witte
Tammy S. Wood
Thomas L. Woodman
Hon. Carolyn Wright
Dawn Wright
Alan Wright
Michael D. Wysocki
Emeline Yang
(*deceased)

Fellows - $1,500 Pledged Over 10 Years
Gregory K. Ackels
Miriam L. Ackels
Timothy G. Ackerman
H. Joseph Acosta
Craig N. Adams
Hon. Rodney Adams
Jill Adler
Corey Admire
Joseph H. Amberson, III
Syeeda Amin
Katie Anderson
Thomas Anderson, Jr.
Frank Andrews
Arthur E. Anthony
Christopher C. Antone
Ginger Appleberry
Alison Ashmore
Roy T. Atwood
K. Brock Bailey
Ron Barger
Beverly Scott Barragan
Frederick J. Barrow
Alison Battiste
Kristen Bauer
Diana Joseph Bearden
Paula L. Beasley
Blake L. Beckham
Bryce Benson
Gina Betts
Edward D. Biggers
Jill Bindler
Lyndon F. Bittle
Dorothy Bjorck
Penelope Brobst Blackwell
Michael Blais
Vicki D. Blanton
Stuart Blaugrund
Alyson V. Blatney
Julie E. Blend
E. Steve Bolden
Gayle A. Boone
Cornelia Boyea
Liz Boydston
Lynn Switzer Bozalis
Paul A. Braden
Monica Lira Bravo
Christa Brown-Sanford
Michael Brito
A. Shonn Brown
Lauren J. Brown
Monica Brown
Randall C. Brown
Shawna L. Brown
Michael R. Buchanan
Craig W. Budner
Mary C. Burdette
Warren Burns
Laura G. Burstein
Sally J. Bybee
David G. Cabrales
Cynthia F. Calhoun
Lori M. Carr
Ken Carroll
Starlett Carter
Jeffrey Cash
Kirsten M. Castaneda
Kenneth B. Chaiken
Jim Chester
Amanda B. Childs
Alfred Cheng
Jerry K. Clements
Cleveland G. Clinton
William C. Compton
Adam S. Connatser
John Conway
LaDawn H. Conway
Hon. U. Sidney Cornelius
Victor N. Corpuz
Nicole A. Corr
Thomas B. Cowart
Trey Cox
Trey Crawford
Ronald Cresswell
Anne Smith Crowe
Cathy Cunningham
Horace Newton Cunningham
Karen Currie
Jill Davenport
Gregg C. Davis
Janice Zabukovec Davis
Matt Davis
Scott D. Deatherage
Manuel Diaz
John C. Dickey
William V. Dorsaneo, III
Christene Krupa Downs
Mark J. Dyer
Joanne Early
John C. Eichman
Laura Elkind
Chad Farrar
Jerry Fazio
Thomas E. Fennell
Hon. Robert M. Fillmore
Sean Fleming
W. Ross Forbes, Jr.
Bradley W. Foster
J. Holt F
oster, III
Sakina Rasheed Foster
Trudy D. Fountain-James
Lisa K. Fox
Barton J. Freeman
Hon. Elizabeth Davis Frizell
Alex Frutos
Nancy Furney
Brian Gaffney
Yolanda Cornejo Garcia

Daniel P. Garrigan
Lawrence A. Gaydos
Charles N. Geilich
Lindsay Germano
Basheer Ghorayeb
Jeffrey R. Ghouse
Sharon S. Gilmore
Ladd R. Gibke
Don M. Glendenning
Michael Ray Goldman
Mark A. Goodman
Lindsay E. Goodner
Mary Goodrich
Lekha Gopalakrishnan
Bradley M. Gordon
Randy D. Gordon
Tom Graves
G. Michael Gruber
Russell G. Gully
Vicky Gunning
Dahlia M. Gutierrez
John Hagan
Daniel K. Hagood
Sean T. Hamada
Jeffrey G. Hamilton
John R. Hardin
Samuel B. Hardy, IV
Melinda J. Hartnett
W. Scott Hastings
Kendall Kelly Hayden
Elise A. Healy
Joshua L. Hedrick
Lindsay A. Hedrick
Wes Hendrix
Byron K. Henry
Vincent J. Hess
William T. Hill, Jr.
Kelly D. Hine
Allyson N. Ho
James C. Ho
Hon. Lori C. Hockett
Charles R. Hodges
Hon. David Horan
Dyan M. House
Elizabeth A. Howard
Barrett Howell
James W. Hryekewicz
Marc A. Hubbard
Lynn Hunt
Marsha L. Hunter
Ron Hurdle
Jane Hurst
Thomas R. Hurtekant
Earsa R. Jackson
Greg Jackson
Allison Jacobsen
Wei Wei Jeang
Stacey Jernigan
Roland Jeter
Tonya Johannsen
Anne Johnson
Robert H. Johnston III
Dianne Jones
Denyse Jones
C. Scott Jones
Margaret Jones-Johnson
Brian Jorgensen
Roland Juarez
James J. Juneau
Hon. Jeff Kaplan
Patrick Keating
Louise King
Philip T. Kingston
Darin M. Klemchuk
Christopher D. Kratovil
Douglas Kubehl
Thomas E. Kurth
Rick L. Lambert
Todd Landis
Christine E. Larkin
Karl L. Larson
Brian P. Lauten
Rodney H. Lawson
Christine P. Leatherberry
Nicole T. LeBoeuf
J. Sean Lemoine
Diana K. Lettelleir
Veronica S. Lewis
Stephen S. Livingston
Wayne Livingstone
Caren Lock
Peter L. Loh
Sally A. Longroy
Frances A. Lout
Marty L. Lowy
Meyling Ly
Margaret I. Lyle
Katherine J. Lyons
Michael Lyons
Steve Malin
Cheryl Mann
Ryan Manns
Elsa Manzanares
Michael J. Marchand
Virginia Adams Marentette
Tamara Marinkovic
Jeremy C. Martin
Larry L. Martin
John A. Martinez, Jr.
William B. Mateja
Jeff Matthews
Marshall S. May
Shawn M. McCaskill
Wade L. McClure
Christina L. McCraken
Mitchell E. McCrea
John P. McDonald
Hon. Sheryl Day McFarlin
Kevin D. McHargue
Jodi McShan
Ben L. Mesches
Lucy Elizabeth Meyers
Patsy Yung Micale
Deborah Slye Miller
Camille Stearns Miller
Patrick E. Mitchell
Aimee Williams Moore
Maricela Moore
Audrey Moorehead
Carlos Morales
Michelle A. Morgan
C. Glen Morris
Kathryne M. Morris
Bill Morrison
Audrey E. Mross
Ross Mulford
Victoria Neave
Angela Neville
Everett New
Christie Newkirk
Bruce Newsome
Patricia Nolan
Christine Adamson Nowak
Erin Nowell
Daniel T. O'Brien
Desiree Ochoa
John O'Connor
Mary O'Connor
Dennis Olson
Amy Ooi
Geoffrey Osborn
J. Durrell Padgitt
Lisa Page
Nicholas D. Palmer
Ross H. Parker
Tonya Parker
Dustin Paschal
Rakhee Patel
Carol C. Payne
Eric D. Pearson
Thomas P. Perkins
Lori Ashmore Peters
Richard B. Phillips, Jr.
James D. Piel
Gwen E. Pilgrim
Aimee Pingenot
Eric W. Pinker
Kirk Pittard
Elizabeth Ruman Plumlee
Lia Polk
David P. Poole
Rebecca Powell
David M. Pyke
Miriam Latorre Quinn
Lindsey M. Rames
Matthew Ray
Randal G. Ray
Joel W. Reese
Jason P. Reinsch
Alan B. Rich
Jennifer Richie
Carl E. Roberts
Brian E. Robison
Oscar Rey Rodriguez
Sarah Lynn Rogers
Derek D. Rollins
David M. Rosenberg
Judith Ross
Kathy E. Roux
Clara H. Saafir
Sarah Sanchez-Hewitt
J. Kemp Sawers
Katrin U. Schatz
Ashley Interrante Scheer
Laura D. Schmidt
Jane Ann Schmoker
Adam L. Seidel
William Lewis Sessions
Diane K. Shaw
Jon. G. Shepherd
Frank E. Sheeder, III
Jody Sheets
Kristen Sherwin
Hope Corrine Shimabuku
Barton E. Showalter
Judith Shoup
Anne Shuttee
Camisha L. Simmons
Christopher J. Simmons
*Wm. David Simmons
Paul W. Simon
Clay G. Small
Frances Smith
Teresa Guerra Snelson
Will S. Snyder
Reedy Macque Spigner
Paul K. Stafford
Linda Stahl
Ashlie Alaman Stamper
Marc I. Steinberg
Arlene Switzer Steinfield
Bryan P. Stevenson
Allen Stewart
Neal Suit
Scott Summy
Dr. Walter L. Sutton, Jr.
Jane C. Taber
Albert C. Tan
Anita M. Tarar
Brooks W. Taylor
Shannon Zmud Teicher
Jonathan Thalheimer
Ashlie Thomas
Christopher A. Thompson
Cynthia Timms
Aaron Zachary Tobin
William M. Toles
John L. Turner, Jr.
John W. Turner
R. Jeronimo Valdez
Barbara Geddis Van Duyne
M.T. "Van" VanBebber
Gabriel V. Vazquez
Michael A. Villa, Jr.
Victor D. Vital
Peter K. Wahl
Andrew L. Wallace
Tracey Wallace
Jennifer C. Wang
Robert J. Ward
Lynette R. Warman
Ingrid M. Warren
Shannon L.K. Welch
Susan A. Wetzel
Amy G. White
Carlos White
Bill Whitehill
Sean M. Whyte
Jana L. Wickham Paul
Jason Wietjes
Linda L. Wiland
Linda A. Wilkins
Tamra Williams
Ellen Williamson
Christine Williford
Kirk D. Willis
Chris Wilmoth
Fred D. Wilshusen
Carol A. Wilson
Michael C. Wilson
Michael S. Wilson
David B. Winn
Andrew O. Wirmani
David Wishnew
Valinda Barrett Wolfert
Kenya Scott Woodruff
Thomas G. Yoxall
Timothy D. Zeiger
Greg A. Zimmerman
Meghan Cook Zuraw
(*deceased)

Life Senior Fellows - $750 pledged over 5 years / or $600
(*deceased)
*Lawrence E. Ackels, Sr.
Robert D. Albergotti
James R. Alexander
Anthony Atwell
*Hon. James A. Baker
James C. Barber
*Hon. Theo Bedard
*L.A. Bedford, Jr.
*W. Richard Bernays
*John Biggers
Samuel L. Boyd
William T. Burke, Jr.
Gordon Carpenter
Eugenio Cazorla
P. Oswin Chrisman
James Coleman, Jr.
John M. Cone
Robert B. Cousins, Jr.
Jim E. Cowles
W. Bennett Cullum
Nikki DeShazo
James A. Donohoe
Frank W. Elliott
David W. Elrod
Robert A. Fanning
Frank Finn
Hon. Kerry Fitzgerald
Joseph Jordan French, Jr.
Charles A. Gall
Joseph W. Geary
Henry Gilchrist
John A. Gilliam
*Arthur S. Goldberg
Kevin H. Good
John H. Hall
*Leroy Hallman
William N. Hamilton
*William D. Harris, Jr.
Vester T. Hughes, Jr.
*Shannon Jones
David Kitner
William Lamarouex
*James L. Laney
Gary B. Lawson
William E. Marple
*Robert M. Martin, Jr.
Lawrence R. Maxwell, Jr.
P. Michael McCullough
Martin B. McNamara
Barkley T. Miller
Hon. Ken Molberg
Stan Moore
Fredrick C. Moss
Joe A. Moss
*Henry Louis Nichols
Walter Parker
*Sam Passman
Jos. Redwine Patterson
John W. Payne
Edward Peterson
William D. Powell
Ralph W. Pulley, Jr.
*Louise B. Raggio
Floretino Ramirez
*Trevor Wm. Rees-Jones
*Spencer C. Relyea
*Harry A. Shuford
William Siegel
Maxel (Bud) Silverberg
Marshall Simmons
Stanley C. Simon
Ted Steinke
Robert J. Stokes
Robert H. Thomas
Robert W. Turner
Travis E. Vanderpool
David Vereeke
Robert G. Vial
John F. Wilson
Bill R. Womble
J. Ralph Wood, Jr.
Fletcher Yarbrough

Senior Fellows - $ 150 per year / No pledge
(*deceased)
George C. Anson
Charles W. Blount, III
Bill H. Brister
Sam P. Burford, Jr.
H. Sam Davis, Jr.
*Fred L. Hamric
*J. Howard Lennon
*Jack M. Little
*Robert B. Payne
William T. Satterwhite
Lee D. Vendig
*Edward B. Winn
 

 
 Copyright © 2017 DALLAS BAR FOUNDATION